تازه های آب

پیام مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی به مناسبت روز درختکاری

درخت برای ما ایرانیان، نماد زایش و جاودانگی است و به‌راستی که بخشی از حیات بشری مدیون درختانی است که در روال طبیعی زیست‌بوم‌ها، زیبایی خلق می‌کنند و به تلطیف هوا می‌پردازند. 

تردیدی نیست که وجود درخت در محیط زیست، می‌تواند مزایای بسیار زیادی به بار بیاورد اما روز درختکاری، فقط یادآور کاشت نهال نیست؛ بخش دیگری از اشارات روز درختکاری، ممانعت از تخریب جنگل‌ها، مراتع و مناظر طبیعی دیگر است که یک تکلیف اساسی برای آحاد جامعه و نهادهای دولتی و ارگان‌های خصوصی محسوب می‌شود.

در این روز همچنین باید به فکر حفظ و صیانت از منابع آبی که لازمه رشد و ماندگاری این درختان و فضای سبز هستند  نیز باشیم  و در ضمن این موضوع را در نظر بگیریم، نوع درختی که توسط مردم کاشته می شود سازگار با اقلیم منطقه و شهرمان می باشد یا نه؟

از عموم شهروندان انتظار می‌رود با عنایت به موقعیت جغرافیایی استان خراسان جنوبی ، در حفظ و نگهداری محیط زیست و همچنین درختان شهری نهایت حساسیت را به خرج داده و خود سبزبانانی برای شهرشان باشند و از سویی به یاری خادمان خود در مجموعه شرکت آب منطقه ای بیایند تا دست در دست هم و با بهره گیری مناسب و اصولی از ذخایرگرانبهای آبی ،به کمک یکدیگر شهری سبز را طرح ریزی و در این مسیر گام برداریم.

ضمن گرامی‌داشت روز درختکاری و تبریک این روز به دوستداران طبیعت و همه کسانی که خواستار هوایی سالم و زمینی پاک هستند، از عموم شهروندان دعوت می‌شود با کاشت یک نهال آنهم با رعایت موارد اقلیمی و دقت در گونه انتخاب شده، هدیه ای ماندگار از خود برای فرزندان و آینده شهر به یادگار گذارند و قدمی خیر در راستای استان و شهر خود بردارند.

گفتنی است همزمان با روز درختکاری با حضوردبیر کمیته دینی و فرهنگی شرکت های تابعه  وزارت نیرو در استان و جمعی از کارکنان شرکت آب منطقه ای، چند اصله نهال در محوطه این شرکت غرس شد.

منبع: شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =